הפסקה

סרטים ודברים אחרים

…from "The book of disqueit", 158…

מי שמכונה הנער של המשרד עזב היום, לצמיתות, לארץ מולדתו, אותו אדם ממש שהתרגלתי לראות בו חלק מן הבית האנושי הזה, והיות שכך גם חלק ממני ומן העולם שהוא שלי. הוא עזב היום. במסדרון, כשנפגשנו במקרה לקראת ההפתעה הצפויה של הפרידה, הענקתי לו חיבוק שהוא החזיר לי בביישנות, והיה עלי לגייס משאבי נפש ניכרים כדי לא לבכות, כפי שרצו לעשות בלבי עיניי הבוערות, בלעדי.

כל דבר שהיה שלנו, אפילו אם רק בגלל המיקריות של החיים בצוותא או של הראייה, הופך להיות אנחנו מעצם העובדה שהיה משלנו. ובכן, מבחינתי, מי שעזב היום לאזור גליסיה, שאיני מכירו, לא היה הנער של המשרד: הוא היה חלק חיוני, משום שהוא היה נראה לעין ואנושי, ממהות חיי. היום פחתתי. כבר איני בדיוק אותו ההוא. הנער של המשרד עזב.

כל מה שקורה במקום שאנו חיים בו, בנו הוא קורה. כל מה שחדל במה שאנו רואים, בנו הוא חדל. כל מה שהיה, אם ראינו אותו כאשר היה, מאתנו הוא נלקח כאשר ניתק. הבחור של המשרד עזב.

כבד יותר, זקן יותר, מלא רצון יותר, אני מתיישב אל כן הכתיבה הגבוה ומתחיל את המשך המסמך מאתמול. אך הטרגדיה המעורפלת של היום קוטעת בהרהורים, שעלי לשלוט בהם בכוח, את התהליך האוטומטי של הכנת המסמך באופן הראוי. אין לי חשק לעבוד, אלא מפני שאני מסוגל, מכוח אינרציה פעילה, להיות עבד של עצמי. הנער של המשרד עזב.

כן, מחר, או ביום אחר, או כאשר יישמע בשבילי הפעמון הדומם של המוות או של החיים, גם אני אהיה מי שכבר אינו נמצא כאן, רשם עתיק יומין שיאוחסן בארון שמתחת למדרגות. כן, מחר, או כאשר יחליט הגורל, יקיץ הקץ על אותו דבר שהעמיד פנים בתוכי שהוא אני. האם אלך לארץ מולדתי? איני יודע לאן אלך. היום הטרגדיה נראית לעין בגלל ההעדר, וניתן להרגישה מפני שאין הצדקה להרגיש אותה. אלוהים, אלוהים, הנער של המשרד עזב.

פרננדו פסואה, ספר האי-נחת, 158

?ומה אתם חושבים

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: